Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Služby > Poradna

Poradna

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 30. 3. 2019 8:42
  Paralen a dávkování
  Míša

  Dobrý den,
  Dala jsem malému 10 měsíčnímu synovi 2,5 ml paralenu sirup, jelikož mel vysokou teplotu. Asi po 2 hodinách mu dal paralenovy sirup i manžel 4 ml. Já spala a on nevěděl, že jsem mu v noci lék dala. Mam jet raději do nemocnice? Denní dávku nepřekročil, ale nesmí se dávat tak brzo po sobě. Děkuji za radu


 • 1. 4. 2019 12:27
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Míša

  Dobrý den,
  dávky Paralen sirupu se hlavně určují dle hmotnosti dítěte a podávají se podle potřeby po 6-ti hodinových intervalech. Vy jste dala dávku pro dítě o hmotnosti 5-6 kg, Váš syn pravděpodobně váží o něco víc. Doufám, že vše dopadlo dobře a synovi je už lépe.
  Mgr. Schönová


 • 2. 2. 2019 10:42
  Eva
  Neurol a třezalka

  Dobrý den chci se zeptat jestli mohu kombinovat Neurol a třezalka kapky...po vleklé nemoci jsem se dostala deprese..ve čtvrtek jdu k psychiatrovi. Děkuji za odpověď a přeji hezký den


 • 6. 2. 2019 13:55
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol a třezalka

  Dobrý den, třezalka má zklidňující a antidepresivní účinky, kombinaci s ostatními léky nedoporučuji. Proberte svoji situaci se svým ošetřujícím lékařem.
  S přáním hezkého dne Schonová.


 • 20. 11. 2018 10:17
  Alexander
  Modin a Multivitamin

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať či je v poriadku kombinovať tabletky (Modin), ktoré obsahujú výťažok ľubovnika bodkovaneho s multivitaminovimi tabletkami obsahujúcimi rôzne druhy vitamínov a minerálov. Modin obsahuje okrem ľubovnika aj vitamín B. Prípadne pri bolestiach to kombinovať s paralenom. Ďakujem za odpoveď.


 • 23. 11. 2018 8:19
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Modin a Multivitamin

  Dobrý den, na bolest či teplotu si lék Paralen můžete vzít a to i když užíváte přípravek Modin. Tento přípravek již obsahuje některé vitamíny skupiny B, tudíž je zbytečné je užívat v dalších přípravcích. Zkuste si dokoupit samostatný vitamín C nebo vitamín B2, který přispívá k normální činnosti nervové soustav.


 • 5. 11. 2018 19:32
  Markéta Válková
  neurol a trezalka tečkovaná od Jarmily Podhor

  dobrý den,
  asi tři dny jsem užívala třezalku tečkovanou od Jarmily Podhorné /naděje/ a nyní mi neurolog napsal na uklidnění neurol 0,25 , 3X jednu tabletu...
  třezalka mne prohřívala a uvolnovala stres a bylo mi po ní fajn, i dutiny mi uvolnila.
  Mám jít na lumbální punkci a jsem z toho nervozní, tak proto ten neurol před zákrokem. MOhu k neurolu i tu tinkturu z třezalky, obsahuje 40 procent alkoholu, tak raději se ptám.
  JInak neurol mne tlumí , mám ho dnes první den a cítím se slabá, unavená...,navíc jsem měla i studené hohy, šlapy, z třezalky jsem byla taková prohřátá...páteř, hlava, zklidnila mi i žaludek, který mne nyní před zákrokem bolí....a nemám chut na jídlo. děkuji za odpověd


 • 7. 11. 2018 11:48
  Schonová - Moderátor
  Re: neurol a trezalka tečkovaná od Jarmily Po

  Dobrý den, pokud jste se cítila lépe a uvolněná po třezalce, tak doporučuji Neurol neužívat a užívat pouze třezalku. Mgr. Schonová.


 • 27. 3. 2019 0:05
  Simona
  Re: neurol a trezalka tečkovaná od Jarmily Po

  Zdravim! Chtela bych se zeptat trezalku uzivam rano a potrebuju brat neurol na spani. Protoze se me blbe spi kvuli smrti me matky. Muzu to kombinovat?Prej se to ma. Tak co mam delat? Snad mi to prece neublizi ne? Nesmi se to uzivat teda dohromady?


 • 27. 3. 2019 0:08
  Simona
  Re: neurol a trezalka tečkovaná od Jarmily Po

  Dobry den. Ale trezalka nepomuze na spani.! Beru ji rano a pomaha me na cely den ale pak je noc a potrebuju usnout a po trezalce neusnu! Tak co ma clovek delat aby usnul kdyz to nesmi kombinovat!


 • 4. 11. 2018 19:46
  Roman Šipka
  Dotaz

  Dobry den,mohu pouzivat v jeden den Elicea 10mg 1-0-0 a Elenium 10mg 1-0-1?Dekuji


 • 5. 11. 2018 9:55
  Schonová - Moderátor
  Re: Dotaz

  Dobrý den, přípravky je možné užívat současně a to po dobu, kterou Vám určil ošetřující lékař. Lék Elenium je určený na zvládnutí neklidu a úzkosti.


 • 24. 10. 2018 8:05
  Monika
  Neurol a milgamma

  Pane doktore beru neurol ale mam bolesti zad a koupila jsem si milgamma bojim se ho vzit jestli nebude spatne děkují


 • 24. 10. 2018 8:26
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol a milgamma

  Dobrý den, přípravek Milgamma se užívá na onemocnění různého nervového původu. Neuvádíte zda se jedná o přípravek Milgamma N - obsahuje i vitamín B6, délka užívání je maximálně šest měsíců. Přípravek Milgamma lze užívat déle, je bez vitamínu B6.V lehčích případech lze brát 1-2 tablety denně a to u obou přípravků. Lze i v kombinaci s Neurolem.


 • 9. 10. 2018 7:36
  Andrea Kubcová
  Euthyrox a Desloratadine

  Dobrý den, užívám dennĕ Euthyrox 50 a Desloratadine Actavis 5mg. Mohu tyto dva léky užít najednou? Oba by se mĕly užívat hned ráno na lačno, ale tápu, zda je mohu užít najednou nebo s nĕjakým časovým odstupem. S pozdravem A.K.


 • 9. 10. 2018 10:51
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Euthyrox a Desloratadine

  Dobrý den, lék Euthyrox můžete užívat ráno, nejlépe půl hodiny před snídaní a lék Desloratadin užívejte po snídani - nemusí být na lačno.
  S pozdravem Schönová.


 • 3. 10. 2018 16:56
  HORÁK ZDENĚK
  FIKOVÉ LISTY

  Dobrý den, zháním čaj nebo samotné výrobky z fíkových listů pro vnitřní užití. Děkuji za odpověď popřípadě za radu. Horák.


 • 8. 10. 2018 9:45
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: FIKOVÉ LISTY

  Dobrý den, čaj z listu fíkovníku se mi nikde nepodařilo sehnat. Lze koupit tinkturu Fíkovník, který je z pupenu od Mgr. Jarmily Podhorné (výrobce Naděje) na vnitřní užívání. S přáním pěkného dne Schonová.


 • 4. 9. 2018 15:44
  Michaela
  Neurol

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat beru neurol le dnes mě chstl zub můžu si vzít brufen a jeste beru stacyl a prestarium dekuji za odpověd


 • 6. 9. 2018 10:12
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol

  Dobrý den, při bolesti zubů si léčivou látku ibuprofen vzít můžete a to v doporučeném dávkování max. 3x denně po jedné tabletě s odstupem 6 hodin, po jídle. Protože užíváte ještě i jiné léky, které mohou zatížit žaludek, vhodnější by bylo užívat např. Paralen.


 • 31. 8. 2018 20:25
  Klara
  Antabus a otěhotnění

  Dobrý den, docházím dvakrát týdně na antabus. Ještě asi minimálně půl roku bych měla v léčbě pokračovat.. Je možné se teď snažit o miminko, nebo to pro plod není dobré? Popř.jak dlouho po ukončení léčby, je možné se začít snažit? Děkuji.


 • 3. 9. 2018 9:38
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Antabus a otěhotnění

  Dobrý den, lék Antabus může v těle přetrvávat cca 2 - 4 týdny po použití poslední dávky léčiva. Plánování těhotenství Vám doporučuji během léčby odložit a momentálně se soustředit na sebe a své vyléčení se.
  Mgr.Schönová.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů