Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Služby > Poradna

Poradna

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 18. 6. 2019 7:51
  Lenka Kabelová
  Zadržování vody v těle

  Dobrý den, prosím o radu. Můj psychomotoricky postižený syn 20 let bere již několik let kombinaci léků na vysoky tlak Lokren 20mg, Nitresan 20mg, Enap 10mg a Sertralin 100mg na potlačení sexuálního pudu. Neustále mu roste váha a je hodně zavodněný. Je i dost podrážděný. Děkuji za Váš názor a čas.


 • 25. 6. 2019 7:56
  Mgr. Schönová - Moderátor
  Re: Zadržování vody v těle

  Dobrý den,

  lék sertralin může zvyšovat chuť k jídlu, zde je potřeba myslet na vhodnou životosprávu ( např. doplňovat do jídelníčku zeleninu a ovoce, vlákninu, pitný režim..) a v rámci Vašich možností zařaďte pravidelné sportovní aktivity - např. krátké procházky nebo plavání. Na pročištění organismu lze zvolit bylinky - čaj z pampelišky, kopřivy. Pokud máte pocit, že i přes léky na krevní tlak je Váš syn zavodněný, je vhodné kontaktovat lékaře a probrat to s ním - může Vám upravit dávkování léků.


 • 4. 6. 2019 11:45
  Klára
  Antabus+třezalka

  Dobrý den, chci se zeptat, zda lze užívat preparáty - čaje, léky, přípravky s třezalkou v kombinaci s antabusem? Nebo hrozí nějaké vedlejší účinky? Děkuji, Klára


 • 5. 6. 2019 15:27
  Mgr. Schönová - Moderátor
  Re: Antabus+třezalka

  Dobrý den,

  třezalku bych užívala jen po poradě s lékařem, který má zkušenosti s podáváním léku Antabus. Třezalka ovlivňuje vstřebávání a účinek spousty léků. Zkuste zvolit např. přípravek obsahující meduňku.


 • 27. 5. 2019 17:14
  valerie
  dobry den

  dobry den, muze spusobovat lek atarax srdecni arytmie? ano , ne? uzivat jej dale ci nikoli. dik v pribalovem letaku to je dano jak je to v realite


 • 4. 6. 2019 7:21
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: dobry den

  Dobrý den, lék Atarax může ve velmi vzácných případech ( např. 1 z několika tisíc pacientů ), způsobit srdeční potíže. Pokud jste zaznamenali nějaké konkrétní potíže, informujte svého ošetřujícího lékaře.


 • 27. 5. 2019 6:37
  Libor
  Neurol +tiapridal

  Dobrý den,
  Může mít nějaké nežádoucí účinky když jsem si vzal naráz Tiapridal 100mg a k tomu 1.25 mg neurolu? Vzal jsem si to před půl hodinou a cítím se malátně a jakoby zpomalene vnímání okolí. Vzal jsem si to kvůli silnému stresu. Diky


 • 3. 6. 2019 14:22
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol +tiapridal

  Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď z důvodu čerpání dovolené.
  Tyto léky mohou mít nežádoucí účinky, které popisujete - bolest hlavy, závratě, únavu a to především na začátku terapie.Výhodou Neurolu je rychlý nástup účinku, jeho dlouhodobé podávání nelze doporučit z obavy vzniku závislosti.


 • 17. 5. 2019 17:02
  Jana Stoberová
  Kombinace leků

  Dobrý den jde užívat Letrox 150 Citalec 10 Combair 160


 • 21. 5. 2019 8:17
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Kombinace leků

  Dobrý den, hormony štítné žlázy působí na většinu tkání organismu, po celý život urychlují a ovlivňují metabolismus. Pokud máte hladiny hormonů štítné žlázy v krvi i v periferních tkáních ve fyziologických mezích, je tato léčba vcelku bez vážnějších vedlejších účinků. Podávání vysokých dávek hormonů může být spojeno s vyšším rizikem zatížení kardiovaskulárního systému a rizikem osteoporózy zejména u žen v klimakteriu. Lék Combair se řadí mezi léky, které kontrolují astma, riziko systémových účinku po inhalačním podávání je malé.


 • 12. 5. 2019 16:00
  Skalová Květa
  žádost o radu

  Prosím o radu, které léky proti bolesti/mám velké bolesti pateře/ lze užívat když beru lék na ředění krve Eliquis. Po Olfen gelu jsem začala krvácet z nosu a to silně, přestože jde jen o gel a velmi pomáhá.Děkuji Skalová


 • 13. 5. 2019 16:30
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: žádost o radu

  Dobrý den, existují přípravky k roztírání na kůži na rostlinné bázi - například s výtažkem z arniky, která působí protizánětlivě a tlumí bolest. Lze vyzkoušet i tzv. kapsaicinové hřejivé náplasti, které pomáhají zmírňovat bolest a podporují uvolnění. Váš ošetřující lékař Vám může zkusit předepsat léky na bolest, které by se mohly kombinovat s přípravkem Eliquis.


 • 11. 4. 2019 11:04
  Martin
  Euthyrox

  Dobrý den, když jsem začal brát Euthyrox 50 můžu nadále brát třezalku, když tam bude časový odstup třeba 8-10hodin?Děkuji.


 • 12. 4. 2019 10:57
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Euthyrox

  Dobrý den, třezalku užívat tímto způsobem můžete. Než se ustálí hladina léku, lze pravděpodobně očekávat zvýšenou ztrátu váhy, větší energii, bolesti hlavy, zvýšené pocení, průjem.


 • 7. 4. 2019 2:32
  Simca
  Elicea dávkování

  Dobry den, uzivam Eliceu 10 mg rano 3.tyden. Po dlouhe nemoci... mam deprese, panicke ataky, postrauma... mam bezne vedlejsi priznaky, poceni, nechutenstvi. Ale rozhodilo mi to spani, cely den jsem malatna a usinam a nejsem schopna pracovat. V noci nespim, kdyz usnu, mam desive nocni mury. Je mozne Eliceu brat vecer? Predpokladam, ze je dobre ji brat ve stejnou dobu. Na kontrolu jdu az v pulce kvetna. Dekuji


 • 10. 4. 2019 14:14
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Elicea dávkování

  Dobrý den, antidepresivní účinek nastupuje přibližně za 2 až 4 týdny od zahájení užívání léku. Pokud neužíváte na noc další léky, můžete lék Elicea zkusit na večer. Všechny tyto příznaky popište svému ošetřujícímu lékaři, může Vám upravit dávku či změnit terapii.


 • 30. 3. 2019 8:42
  Paralen a dávkování
  Míša

  Dobrý den,
  Dala jsem malému 10 měsíčnímu synovi 2,5 ml paralenu sirup, jelikož mel vysokou teplotu. Asi po 2 hodinách mu dal paralenovy sirup i manžel 4 ml. Já spala a on nevěděl, že jsem mu v noci lék dala. Mam jet raději do nemocnice? Denní dávku nepřekročil, ale nesmí se dávat tak brzo po sobě. Děkuji za radu


 • 1. 4. 2019 12:27
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Míša

  Dobrý den,
  dávky Paralen sirupu se hlavně určují dle hmotnosti dítěte a podávají se podle potřeby po 6-ti hodinových intervalech. Vy jste dala dávku pro dítě o hmotnosti 5-6 kg, Váš syn pravděpodobně váží o něco víc. Doufám, že vše dopadlo dobře a synovi je už lépe.
  Mgr. Schönová


 • 2. 2. 2019 10:42
  Eva
  Neurol a třezalka

  Dobrý den chci se zeptat jestli mohu kombinovat Neurol a třezalka kapky...po vleklé nemoci jsem se dostala deprese..ve čtvrtek jdu k psychiatrovi. Děkuji za odpověď a přeji hezký den


 • 6. 2. 2019 13:55
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol a třezalka

  Dobrý den, třezalka má zklidňující a antidepresivní účinky, kombinaci s ostatními léky nedoporučuji. Proberte svoji situaci se svým ošetřujícím lékařem.
  S přáním hezkého dne Schonová.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů