Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Služby > Poradna

Poradna

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 14. 9. 2019 4:25
  Renata Kim
  Cipralex , stacyl a femoston

  Zdravím prosím mohu užívat stacyl když beru Cipralex 10 kapek večer a femoston? Dekuju moc Renata Kim


 • 17. 9. 2019 7:39
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Cipralex , stacyl a femoston

  Dobrý den,
  lék Stacyl máte předepsaný pravděpodobně na prevenci srdečně-cévních komplikací. Kombinace s ostatními léky je možná. Lék Stacyl se užívá s jídlem, aby se předešlo podráždění žaludku.


 • 11. 9. 2019 19:42
  Lukas
  TRITTICO a NEUROL

  Dobry den,v soucasne dobe uzivam Trittico AC 75 sest tydnu,mam pocit jako by to prestavalo mit vliv a vracim se do stavu jaky jsem mel pred tim.Lekar mi naordinoval uz pred tim Neurol 0.25,ale ten mi nejak nesedl,protoze jsem byl hrozne ospaly a nemohl jsem se poradne probudit,nicmene ten mi zabiral.Je mozne tyto dva leky kombinovat?


 • 16. 9. 2019 11:03
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: TRITTICO a NEUROL

  Dobrý den, předpokládám, že lék Trittico užíváte na spaní. Kombinace těchto léčiv možná je, určitě po dohodě s lékařem, který určí přesné dávkování. Při současném užívání se mohou vyskytnout nežádoucí účinky - např. ospalost, sucho v ústech, únava, slabost..


 • 9. 9. 2019 13:08
  Vera
  Neuorol x třezalka

  Dobrý den, cca měsíc beru Neurol 0,25. Zezačátku jsem brala ráno půl prášku, teď už třičtvrtě. Na bolest hlavy, což mám podle Dr.od psychiky. Chtěla bych ho pomalu nahradit třezalkou. Může se to kombinovat? Třeba že ráno neurol a odpoledne třezalku? A nebo hned třezalku a když nezabere, tak si dát ještě neurol?


 • 10. 9. 2019 11:24
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Neuorol x třezalka

  Dobrý den, třezalka se užívá na normální funkci dýchacího a trávicího ústrojí, podporuje zdravý spánek a pomáhá při nervových poruchách - nervozitě, úzkostech, bolení hlavy. Nevýhodou jejího užívání je interakce s ostatními léčivy, ovlivňuje jejich účinek. Zkuste užívat např. měsíc pouze třezalku a domluvit se se svým ošetřujícím lékařem na dalším postupu. Opatrně na nežádoucí účinky třezalky - lidé se světlou pletí by se měli vyhnout přímému slunečnímu záření.


 • 8. 8. 2019 11:17
  Marie Šustrová
  Dotaz

  Dobrý den,

  lze společně užívat Egiramlon a Lexaurin?

  Děkuji za odpověď.


 • 12. 8. 2019 14:06
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Dotaz

  Dobrý den, lék Egiramlon se používá na léčbu vysokého krevního tlaku. Přípravek Lexaurin je vhodný na zvládnutí úzkostných poruch. Společné užívání těchto léků je možné, avšak Lexaurin se užívá po nezbytně nutnou dobu nebo na doporučení lékařem.


 • 24. 6. 2019 20:30
  Daniela
  Dotaz

  Dobrý den, chci se zeptat užívám milgamma n a dnes jsem si k nim vzala i dva ibalginy... Mohu takto občas užívat? Nebo to není dobrá kombinace? Děkuji


 • 25. 6. 2019 8:38
  Mgr. Schönová - Moderátor
  Re: Dotaz

  Dobrý den,

  lék Milgamma se užívá až několik týdnů na bolesti různého původu. Pokud potřebujete potlačit bolest hned, Ibalgin si vzít můžete a to maximálně 3x denně minimálně po 6 hodinách.


 • 18. 6. 2019 7:51
  Lenka Kabelová
  Zadržování vody v těle

  Dobrý den, prosím o radu. Můj psychomotoricky postižený syn 20 let bere již několik let kombinaci léků na vysoky tlak Lokren 20mg, Nitresan 20mg, Enap 10mg a Sertralin 100mg na potlačení sexuálního pudu. Neustále mu roste váha a je hodně zavodněný. Je i dost podrážděný. Děkuji za Váš názor a čas.


 • 25. 6. 2019 7:56
  Mgr. Schönová - Moderátor
  Re: Zadržování vody v těle

  Dobrý den,

  lék sertralin může zvyšovat chuť k jídlu, zde je potřeba myslet na vhodnou životosprávu ( např. doplňovat do jídelníčku zeleninu a ovoce, vlákninu, pitný režim..) a v rámci Vašich možností zařaďte pravidelné sportovní aktivity - např. krátké procházky nebo plavání. Na pročištění organismu lze zvolit bylinky - čaj z pampelišky, kopřivy. Pokud máte pocit, že i přes léky na krevní tlak je Váš syn zavodněný, je vhodné kontaktovat lékaře a probrat to s ním - může Vám upravit dávkování léků.


 • 4. 6. 2019 11:45
  Klára
  Antabus+třezalka

  Dobrý den, chci se zeptat, zda lze užívat preparáty - čaje, léky, přípravky s třezalkou v kombinaci s antabusem? Nebo hrozí nějaké vedlejší účinky? Děkuji, Klára


 • 5. 6. 2019 15:27
  Mgr. Schönová - Moderátor
  Re: Antabus+třezalka

  Dobrý den,

  třezalku bych užívala jen po poradě s lékařem, který má zkušenosti s podáváním léku Antabus. Třezalka ovlivňuje vstřebávání a účinek spousty léků. Zkuste zvolit např. přípravek obsahující meduňku.


 • 27. 5. 2019 17:14
  valerie
  dobry den

  dobry den, muze spusobovat lek atarax srdecni arytmie? ano , ne? uzivat jej dale ci nikoli. dik v pribalovem letaku to je dano jak je to v realite


 • 4. 6. 2019 7:21
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: dobry den

  Dobrý den, lék Atarax může ve velmi vzácných případech ( např. 1 z několika tisíc pacientů ), způsobit srdeční potíže. Pokud jste zaznamenali nějaké konkrétní potíže, informujte svého ošetřujícího lékaře.


 • 27. 5. 2019 6:37
  Libor
  Neurol +tiapridal

  Dobrý den,
  Může mít nějaké nežádoucí účinky když jsem si vzal naráz Tiapridal 100mg a k tomu 1.25 mg neurolu? Vzal jsem si to před půl hodinou a cítím se malátně a jakoby zpomalene vnímání okolí. Vzal jsem si to kvůli silnému stresu. Diky


 • 3. 6. 2019 14:22
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Neurol +tiapridal

  Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď z důvodu čerpání dovolené.
  Tyto léky mohou mít nežádoucí účinky, které popisujete - bolest hlavy, závratě, únavu a to především na začátku terapie.Výhodou Neurolu je rychlý nástup účinku, jeho dlouhodobé podávání nelze doporučit z obavy vzniku závislosti.


 • 17. 5. 2019 17:02
  Jana Stoberová
  Kombinace leků

  Dobrý den jde užívat Letrox 150 Citalec 10 Combair 160


 • 21. 5. 2019 8:17
  Mgr.Schönová - Moderátor
  Re: Kombinace leků

  Dobrý den, hormony štítné žlázy působí na většinu tkání organismu, po celý život urychlují a ovlivňují metabolismus. Pokud máte hladiny hormonů štítné žlázy v krvi i v periferních tkáních ve fyziologických mezích, je tato léčba vcelku bez vážnějších vedlejších účinků. Podávání vysokých dávek hormonů může být spojeno s vyšším rizikem zatížení kardiovaskulárního systému a rizikem osteoporózy zejména u žen v klimakteriu. Lék Combair se řadí mezi léky, které kontrolují astma, riziko systémových účinku po inhalačním podávání je malé.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů