Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Služby > Poradna

Poradna

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 1. 1. 2020 11:36
  Filip
  Sertralin a Erdomed

  Dobrý den,

  Lze kombinovat sertraline s užitím Erdomedu na průdušky?

  Děkuji


 • 2. 1. 2020 11:01
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Sertralin a Erdomed

  Dobrý den, tyto léky lze užívat souběžně, Erdomed většinou na přeléčení vlhkého kašle.


 • 28. 12. 2019 17:46
  Eva Benešová
  Lexaurin a furolin

  Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli mohu užívat furolin antibiotika a Lexaurin zároveň


 • 2. 1. 2020 11:00
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Lexaurin a furolin

  Dobrý den,

  užívat tyto přípravky lze, Furolin se užívá na nekomplikované infekce močových cest, Lexaurin jen nezbytně nutnou dobu, kterou určí Váš ošetřující lékař.


 • 4. 12. 2019 12:08
  Jana
  kombinace léků

  Dobrý den. Užívám lék na vysoký tlak Lokren 1/2 tablety každé ráno. Jaký lék na bolest hlavy mohu s tímto lékem užívat aby se vzájemně negativně neovlivňovali?


 • 5. 12. 2019 15:26
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: kombinace léků

  Dobrý den, můžete zvolit léčivo paracetamol, což je např. Paralen, Panadol. Tento přípravek v doporučených dávkách nezatěžuje žaludek a neovlivňuje krevní tlak.


 • 22. 11. 2019 11:49
  Lubomír
  Kombinace leku

  Dobry den,
  Rad bych se zeptal, zda se smi kombinovat neurol a xados. A dale, je-li mozne kombinovat kapky fungilen s neurolem, pripadne zoloftem. Dekuji za odpoved. Kral


 • 26. 11. 2019 12:09
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Kombinace leku

  Dobrý den, lék Xados a Neurol lze spolu užívat. Přípravek Fungilen se dle výrobce užívá na k detoxikaci organismu, a žádné zvláštní upozornění jsem ohledně užívání s jinými přípravky nenašla.


 • 21. 11. 2019 12:27
  Zuzana
  interakce Aulin

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jestli mohu užívat současně 30 mg Mirzaten a Aulin - toho mám předepsáno na zánět 15 sáčků, dva denně.
  Předem děkuji za odpověď.

  Zuzana


 • 22. 11. 2019 8:35
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: interakce Aulin

  Dobrý den, tablety Aulin užívejte vždy s jídlem, kvůli nežádoucím účinkům na žaludek. Současné užívání s lékem mirtazapin by vadit nemělo, užívejte tablety Aulin jen krátkou dobu.


 • 15. 11. 2019 22:55
  Lenka
  Antabus

  Dobry vecer,

  dochazim 2x tydne na Antabus, ktery uzivam pul roku. Je mozne, ze se mi az po pul roce objevili vedlejsi ucinky? Mam horkost v ustech, nemam vubec silu, mam zimnici. Dekuji za odpoved.


 • 19. 11. 2019 8:41
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Antabus

  Dobrý den, zejména na počátku léčby se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, které popisujete. Pokud cítíte zhoršení, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře. Opatrně na užívání přípravku s obsahem alkoholu - např. bylinkové tinktury apod.


 • 22. 9. 2019 11:31
  Vera
  Včelí bodnutí

  Dobrý den, užívám třezalku (3x denne 30 kapek) a B-komplex. Nikdy jsem neměla alergii na včelí bodnutì. Až včera, co mě včela bodla to temene hlavy. Ihned sem si vzala fenistil kapky a potřela bulbínou. Jenže mě začalo svědit celé tělo a úplně všude se mě udělala vyražka...nebo spíš takové pupence po celém těle, i na čele a nejvíc na zadech a na rukou. Vzala jsem si jeste 2 tablety calcia a dithiaden. Pupence se přestaly dělat snad až po hodine. Nikdy sem na to alergii nemela, tak se chci zeptat, jestli na to nema vliv ta třezalka. Děkuji.


 • 23. 9. 2019 14:26
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Včelí bodnutí

  Dobrý den, třezalka může u vnímavých jedinců zvyšovat citlivost kůže, obzvlášť po ozáření sluncem. Zároveň platí, že alergii na včelí nebo vosí bodnutí lze kdykoliv získat během života. Jako první pomoc si můžete vzít tabletu nebo kapky na alergii, potřít postižené místo protialergickým gelem a v případě zhoršení stavu vyhledat lékařskou pomoc.


 • 14. 9. 2019 4:25
  Renata Kim
  Cipralex , stacyl a femoston

  Zdravím prosím mohu užívat stacyl když beru Cipralex 10 kapek večer a femoston? Dekuju moc Renata Kim


 • 17. 9. 2019 7:39
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Cipralex , stacyl a femoston

  Dobrý den,
  lék Stacyl máte předepsaný pravděpodobně na prevenci srdečně-cévních komplikací. Kombinace s ostatními léky je možná. Lék Stacyl se užívá s jídlem, aby se předešlo podráždění žaludku.


 • 11. 9. 2019 19:42
  Lukas
  TRITTICO a NEUROL

  Dobry den,v soucasne dobe uzivam Trittico AC 75 sest tydnu,mam pocit jako by to prestavalo mit vliv a vracim se do stavu jaky jsem mel pred tim.Lekar mi naordinoval uz pred tim Neurol 0.25,ale ten mi nejak nesedl,protoze jsem byl hrozne ospaly a nemohl jsem se poradne probudit,nicmene ten mi zabiral.Je mozne tyto dva leky kombinovat?


 • 16. 9. 2019 11:03
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: TRITTICO a NEUROL

  Dobrý den, předpokládám, že lék Trittico užíváte na spaní. Kombinace těchto léčiv možná je, určitě po dohodě s lékařem, který určí přesné dávkování. Při současném užívání se mohou vyskytnout nežádoucí účinky - např. ospalost, sucho v ústech, únava, slabost..


 • 9. 9. 2019 13:08
  Vera
  Neuorol x třezalka

  Dobrý den, cca měsíc beru Neurol 0,25. Zezačátku jsem brala ráno půl prášku, teď už třičtvrtě. Na bolest hlavy, což mám podle Dr.od psychiky. Chtěla bych ho pomalu nahradit třezalkou. Může se to kombinovat? Třeba že ráno neurol a odpoledne třezalku? A nebo hned třezalku a když nezabere, tak si dát ještě neurol?


 • 10. 9. 2019 11:24
  Mgr.Kroupová - Moderátor
  Re: Neuorol x třezalka

  Dobrý den, třezalka se užívá na normální funkci dýchacího a trávicího ústrojí, podporuje zdravý spánek a pomáhá při nervových poruchách - nervozitě, úzkostech, bolení hlavy. Nevýhodou jejího užívání je interakce s ostatními léčivy, ovlivňuje jejich účinek. Zkuste užívat např. měsíc pouze třezalku a domluvit se se svým ošetřujícím lékařem na dalším postupu. Opatrně na nežádoucí účinky třezalky - lidé se světlou pletí by se měli vyhnout přímému slunečnímu záření.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů