Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Aktuálně > Aktuality > TRAUMAPET - VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY SE STŘÍBREM

TRAUMAPET - VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY SE STŘÍBREM 

Veterinární přípravky se stříbrem - vhodné pro všechny druhy běžně chovaných zvířat

6279.jpg
Výrobce produktů TraumaPet® Ag

Firma NanoComplex s.r.o. se zabývá aplikovaným výzkumem na poli moderních technologií, jejich transferem do praxe a komerčním využitím nanotechnologií.
Hluboké znalosti nanotechnologií byly využity při vývoji nové ucelené řady  veterinárních přípravků řady TraumaPet®Ag.


TraumaPet® Ag je výrobková řada veterinárních přípravků založená na antibakteriálním působení nano stříbra. Díky zvládnuté nanotechnologii jsou nanočástice stříbra schopné proniknout bakteriální stěnou a svým působením bakterii zlikvidovat.

  • Tyto přípravky spolu s dalšími látkami napomáhají hojení ran a zkracují nepříjemné komplikace života našich zvířecích mazlíčků.

Klinické zkoušení přípravků TraumaPet® Ag probíhalo ve spolupráci s Veterinární a farmaceutickou univerzitou Brno a na několika spolupracujících veterinárních klinikách. Odborné vedení zajišťoval MVDr. Tomáš Fichtel, Ph.D., který již řadu let pracuje na klinice Chorob psů a koček na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a je odborným garantem klinické části vývoje produktů. Pro veterinární aplikace výrobce společnost NanoComplex s.r.o. zvolila stříbro vyvinuté v Regionálním centru pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého v Olomouci. Odbornou a vědeckou kvalitu tohoto pracoviště dokazuje i jejich nedávná publikace v časopisu Nature Nanotechnology, kde se objevili dokonce na titulní straně se svou prací o řešení rezistence bakterií vůči nanostříbru, od kterého si odborníci slibují velké možnosti v boji proti bakteriálním infekcím (zdroj: RPCTM).

Častou otázkou je, není-li použití stříbra pro zvířata škodlivé a nehromadí se v těle. Jsou to obvykle reakce na cílené negativní kampaně určitých skupin a katastrofické sci-fi romány o nebezpečí nanotechnologií, nanorobotů a dalších produktů moderních technologií a nejnovějšího vědeckého výzkumu. Lze říci, že stříbro je přírodní látka, úspěšně používaná po staletí a nejedná se o nově vyvíjenou látku, jejíž účinky nejsou z dlouhodobého hlediska známé. Aplikace přípravků TraumaPet® Ag jsou převážně akutní a krátkodobé a navíc koncentrace účinné látky jsou vzhledem k charakteru nanostříbra a jeho vysoké účinnosti velmi nízké - 0,005 - 0,04 %.  Za více jak tři roky distribuce těchto přípravků jsme nezaznamenali žádnou negativní reakci.