Vyhledávání

Drobečková navigace

Karlov > Aktuálně > Aktuality > BELOHAIR

BELOHAIR 

Přípravek belohair® 2 % kožní roztok je určen pro muže i ženy, 5 % kožní roztok pouze pro muže.

belohair.jpg

Účinnou látkou přípravků belohair® 2 % kožní roztok a belohair® 5 % kožní roztok je minoxidil. Belohair® 2 % kožní roztok a belohair® 5 % kožní roztok jsou indikovány k léčbě androgenně podmíněné alopecie.

Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi uživateli variabilní. Údaje o léčbě ale ukazují, že na léčbu s větší pravděpodobností zareagují pacienti mladší a pacienti s kratší dobou a s menší plochou plešatosti na vrcholku hlavy.

Alopecie, neboli částečná či úplná ztráta vlasů, se vyskytuje mnohem častěji u mužů než u žen. Pokud vypadává již několik týdnů více než 100 vlasů denně, hovoříme o chorobném vypadávání vlasů. Postižený by měl navštívit kožního lékaře, který vlasy prohlédne a stanoví, zda je vypadávání chorobného původu nebo zda se jedná o dědičně podmíněnou alopecii.

POUŽITÍ: 

  • dávka 1 ml (odpovídá 10 stlačením) musí být aplikována na postiženou plochu pokožky, od středu postižené části 2x denně, ráno a večer.

Celková denní dávka nesmí být vyšší než 2 ml. Pokud se přípravek nanáší prsty, ruce musejí být po aplikaci umyty. Aplikace přípravku 2x denně musí pokračovat i po objevení nových vlasů, pro povzbuzení jejich růstu.

Zkušenosti ukazují, že růst nových vlasů se může 3 - 4 měsíce po ukončení aplikace minoxidilu zastavit a vypadávání vlasů se může obnovit. Proto je doporučeno s léčbou pokračovat. V rozsáhlých klinických studiích byl ověřen terapeutický účinek lokálně aplikovaného roztoku minoxidilu po dobu 2 let.